top of page

До уваги!

УВАГА!

Всі вакцини для дітей, необхідні для імунізації згідно з Національним календарем щеплень, передані в регіони та доступні безоплатно в закладах первинної медичної допомоги України. Всі ці вакцини є якісними, ефективними та безпечними, прекваліфіковані ВООЗ. Деякі вакцини є однокомпонентними (захищають від одного захворювання), інші – багатокомпонентними (захищають від двох чи більше захворювань одночасно). Вакцини, що закуповується для України за кошти державного бюджету, закуповує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

зображення_viber_2023-04-27_14-57-16-281.jpg
зображення_viber_2023-04-27_15-05-09-923.jpg

В УКРАЇНІ ОНОВЛЕНО НАЦІОНАЛЬНИЙ КАЛЕНДАР ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ

Оновлення в календарі стосуються вакцинації проти гепатиту В та туберкульозу. Новації в календарі базуються на міжнародному досвіді проведення імунізації, а також відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 

Нагадаємо, наразі в Україні обов'язковою є вакцинація дітей від 10 небезпечних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту. 

Скарлатина: симптоми, лікування, профілактика

Скарлатина - це інфекційне захворювання, яке викликає ß-гемолітичний стрептокок групи А. Для хвороби характерні дрібні точечні висипання, підвищення температури і озноб, загальна інтоксикація.

Ознаки скарлатини яскраво виражені на самому початку захворювання, що дозволяє своєчасно розпочати лікування. Однак бувають випадки, коли захворювання протікає практично без симптомів і при відсутності спрямованого лікування призводить до серйозних ускладнень.

Клінічні прояви скарлатини

Симптоми скарлатини схожі з проявами ангіни або тонзиліту. Скарлатина у дітей і дорослих має схожу картину. Характерні висипання з'являються на 3-5 день з моменту захворювання. Це ознака розмноження стрептокока в організмі і його впливу на стінки дрібних судин.

Загальні ознаки скарлатини:

  • підвищення температури тіла до 38 градусів і вище;

  • лихоманка;

  • слабкість;

  • нудота і блювота;

  • збільшення мигдаликів з утворенням нальоту і гнійників;

  • почервоніння горла (так званий «вогняний зів»);

  • язик малинового кольору з набряклими, опуклими сосочками.

 

Характерна ознака скарлатини - чистий носогубний трикутник на тлі почервонілих щік.

Знімок екрана 2023-12-26 о 20.56.16.png

Документи

Накази 

Наказ Про організацію медичного обслуговування учнів 2022-2023

 

Наказ Про протиепідемічні заходи по боротьбі з педикульозом 2022-2023

2 / Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу 
3 / Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів
bottom of page