top of page
школа85.jpg

Історія нашої школи

Наша школа уперше привітно розкрила свої двері у далекому  1936 році, розмістивши усіх школярів мікрорайону Ширма (Деміївка) у просторих 18-ти класах... За 86 років свого існування знайшла своє обличчя – розумне, дружнє і відверте.

 

Сьогодні  школа № 85  - це сучасний освітній заклад, в якому ідеально поєднані добрі традиції класичної освіти з використанням сучасних інноваційних підходів та технологій і новаторські ідеї. 

 

Декілька поколінь киян, які навчались в цій школі, потім приводили сюди своїх дітей, а деякі вже приводять своїх онуків.

 Ми намагаємось втілити в життя основні місії проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО», бути  провідником сучасних демократичних ідей в суспільстві, ланкою, що поєднує різні культури.

Як кожна школа, ми маємо свою історію, спогади, святкові дня та дні пам'яті. Ми завжди раді гостям, вміємо та любимо вітати нових людей у стінах школи. 

Цікаві історичні факти про 85-ту школу

 • Рік заснування - 1936

 • У 1956 році в маленькій будівлі 30-х років минулого століття (побудованої для 18-ти класів учнів мікрорайону Ширма, Деміївка) була відкрита школа № 85.

 • У перше десятиріччя під керівництвом директора Карпця А. П. приміщення школи було добудоване більше ніж удвічі.

 • Тоді ж започаткувались перші традиції школи. Директором Бакановою О. М. та колективом школи проводилась настільки цікава і різноманітна робота, що випускники тих років, зустрічаючись у рідних стінах, із захопленням згадують і перші табори праці та відпочинку в селі Ксаверівка та «Корчагінець» у місті Боярці, і пошукову роботу клубу «Пам’ять» (зустрічі з льотчиками 43-ВАП, партизанами-підпільниками і т.д.), і незабутні вистави шкільного театру.

 • Сєріков В. О., наступний директор школи, здійснив капітальний ремонт школи. Приємно відзначити, що  вчителі та учні старших класів після уроків допомагали  ремонтувати приміщення, поряд з цим учні брали участь в спортивних змаганнях, олімпіадах, здобували для рідної школи кубки переможців, грамоти, нагороди.

Про добрі традиції 85-тої школи

 • Під керівництвом нинішнього директора Федунової Т. М. колектив учителів та учнів зберігає та продовжує традиції школи, робить все можливе для створення моделі школи майбутнього.

  У нашій школі традиційно проводиться Свято першого дзвоника, на якому зустрічають маленьких першокласників і вітають їх у школі.

 • Також традиційно відбувається Свято останнього дзвоника, на якому розказують про успіхи учнів і прощаються з випускниками школи, кажуть їм напутні слова, зичать доброї дороги в житті. І ще багато може бути традицій у кожній школі — це і спартакіади, і предметні олімпіади, і вечори зустрічі з випускниками, і різні фестивалі тощо.

 • Словом, у кожній школі є свої традиції, які склалися в процесі роботи від самого її заснування і до яких завчасно готуються всі учні. Це дуже добре, адже кожна така традиція організовує учнівський колектив, згуртовує його, зміцнює, здружує і передається як естафета наступним поколінням учнів. Це і є шкільна традиція.

 • А бувають ще свої традиції і в класі, адже діти проводять у школі багато часу і все їхнє дитинство та юність проходять у класному колективі школи. Тому за цей час і складаються певні традиції. І бажано, щоб це були хороші традиції, де панує доброта і взаємоповага, співчуття і щирість, де всіх єднає дружба і взаємодопомога, де діє правило:                     «Один за всіх і всі за одного»

Наша школа сьогодні

 – це загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів, що перебуває в комунальній власності територіальної громади міста Києва та є правонаступником середньої загальноосвітньої школи № 85 м. Києва.

 

Школа розташована у триповерховому приміщенні, обладнана 26 кабінетами,

з них кабінетів математики – 2, фізики – 1, хімії – 1, біології – 1, української мови та літератури – 3, зарубіжної літератури – 1, іноземної мови – 4, інформатики – 1, майстерень – 2 (одна з них в окремому приміщенні на території школи), ігрова кімната – 1, спортивна зала – 1.

Педагогічний колектив школи налічує 62 вчителя, з яких 27 є спеціалістами вищої категорії, 11 – спеціалісти I категорії, 4 – спеціалісти II категорії. Мають педагогічне звання «учитель-методист» - 12 вчителів, «старший учитель» - 16 учителів. 8 вчителів нагороджено відзнакою «Відмінник освіти України».

У  школі навчаються діти громадян різних країн.

Девізом школи є слова Сократа:

«У кожній людині є сонце,

треба тільки дати можливість йому світити».

Новітня історія школи 

19 липня 2012 року

 Генеральним Секретарем ЮНЕСКО підписано Сертифікат про надання спеціалізованій школі № 85 м.Києва статусу «Асоційованої школи ЮНЕСКО». Так багаторічна робота школи над цим проектом була визнана на міжнародному рівні.

У 2012 році

школа стала переможцем (ІІ) конкурсу–огляду стану умов охорони праці, безпеки життєдіяльності серед навчальних закладів України.

З  2010 року

школа є Всеукраїнським експериментальним майданчиком.

У школі проводяться заходи щодо впровадження Концепції національно-патріотичного виховання молоді.

Центром військово-патріотичної роботи у школі є зразковий музей «Захисники Вітчизни». Традиційними в школі є зустрічі з ветеранами війни. На базі музею формується власна школа юних екскурсоводів, що знайомлять з експозиціями як своїх однолітків, так і гостей школи та мешканців мікрорайону.

У  2009 році

школі надано  статус спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови. 

У  2000 році

школа стала членом Всеукраїнської Асоціації Шкіл майбутнього, 

приймає участь у міжнародному проекті «Асоційовані школи ЮНЕСКО»

Про співпрацю

 

Наша школа плідно співпрацює з:

 • міжнародною дистанційної школою «Оптіма» 

 • вищими навчальними закладами (Університет економіки та права «КРОК», Київський міжнародний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка; Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; Національний авіаційний університет та інші);

 • школами-партнерами в Україні (гімназія № 3 м. Ніжина Чернігівської області, спеціальна школа-інтернат № 5 ім. Я Батюка м.Києва, СШ №1 м. Чернігова);

 • закордонними загальноосвітніми навчальними закладами ( школа № 135 ім.Г.Степаняна м.Єреван, Республіка Вірменія);

 • посольствами, представництвами та культурними центрами країн, учні яких навчаються в нашій школі.

Телефон

044 525 84 59

Email 

Follow

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram
bottom of page